עיסוי שוודי

עיסוי שוודי – עיסויים הם דרך נפלאה לעורר את הגוף והנפש. לא רק שהם מספקים לנו יותר אנרגיות חיוביות ומספקים אנרגיות שליליות, הם גם עוזרים בניקוי רעלים, זרימה טובה יותר של הדם מה שמשפר את מערכות הגוף וכמובן גם עוזר לשחרור שרירים תפוסים או מכווצים. עיסוי שוודי הוא העיסוי הקלאסי והמוכר הקיים בכל מתחם ספא בישראל ככל הנראה. עיסוי זה קיים כבר מאות שנים ונפוץ בכל העולם.

מהיכן הגיע העיסוי השוודי?

בתחילת המאה ה-18 היה ספורטאי שוודי בשם פר הנדריק לינג שעשה בסייף. במהלך הקריירה שלו היה נפצע במפרק וכדי לרפא את עצמו הוא היה עושה טפיחות קלות ולש את האזור הכואב. לאורך השנים טכניקת העיסוי הזו השתכללה ונקרא גם עיסוי שוודי. לאורך הזמן גם השיטה הגיעה לארה"ב על ידי שני אחים שהיו במקצועם רופאים. הרופאים הללו טיפלו באנשים באמצעות עיסוי זה ולאורך הזמן עוד שודרגה טכניקת הטיפול עד למה שאתם יכולים לראות היום במכוני הספא בישראל ובעולם.

מהלך הטיפול:

עיסוי שוודי נערך כאשר המטופל מוריד את בגדיו כמעט לגמרי (משאיר תחתונים), שוכב על הבטן על מיטת הטיפולים ומתכסה בסדין. הסדין מסייע לא רק לענייני צניעות אלא גם לשמור על אזור הגוף חם ולמנוע גב תפוס מהמזגן במידה והחדר ממוזג. לאחר שהמטפל נכנס לחדר העיסוי מתחיל. בשלב הראשוני יבצע המעסה מעין חימום לגוף, בדרך כלל על הסדין. לאחר מכן יוסר חלק מהסדין ובהתאם לאופי הטיפול של אותו מטפל ספציפי הוא יתחיל מהגב בדרך כלל ומשם ימשיך לרגליים, ידיים, כתפיים ולעתים גם ראש. במהלך הטיפול יעשה המעסה שימוש בשמנים מיוחדים המסייעים להרגעת העור ובעלי יתרונות נוספים עליהם ניתן לקרוא במאמר נפרד.

היתרונות בעיסוי שוודי:

לעיסוי שבדי יש יתרונות רבים. ביניהם הוא בראש ובראשונה מרגיע את השרירים ומשחרר שרירים תפוסים ומכווצים. הוא מסייע בשיפור מחזוריות הדם בגוף מה שעוזר להפחתת מחלות, חיזוק המערכת החיסונית והפחתת כאבים במקומות שונים בגוף. עיסוי בדי גם תורם להפחתת כאבי ראש וכאבים פיזיים שונים כמו כאבי גב, כתפיים, רגליים ועוד. עיסוי זה תורם גם לשחרור מתחים ואנרגיות שליליות, מרגיע את הגוף והנפש, מפיח חיים בעור שלנו ובנפש שלנו ובעל יתרונות רבים אחרים.

עיסוי שוודי – רוצים להעניק למישהו קרוב מתנה מפנקת?

עיסוי שוודי הוא עיסוי קלאסי המתאים לכולם: גברים, נשים, נוער ומבוגרים. תוכלו לתת אותו במתנה למישהו או להזמין חבר/ה או בן משפחה לעשות אתכם את העיסוי כמתנה ליום הולדת או סתם כדי לפנק מישהו קרוב. בעוד אתם מחפשים אחר המתנה המושלמת הרי שרגיעה קלה מהכול, הפגת מתחים מהיום יום הלוחץ ואורח החיים הקדחתני שרובנו חיים בו, עיסוי בהחלט יכול לעזור ולהרגיע את הנפש.

טיפים לבחירת ספא מומלץ:

  • קראו תגובות של גולשים ברשת אודות אותו ספא מומלץ שאתם חושבים להגיע אליו.
  • בדקו את שירות הלקוחות בטלפון ובהתאם להרגשתכם תוכלו להחליט האם להגיע אל המקום.
  • בדקו האם העמסה שאתם רוצים יכול להיות זמין עבורכם: יש מקומות המעסים רק מעסיקים גברים, אחרים המעסיקים רק נשים.
  • בדקו את המחיר וכן חבילות ספא מומלצות.
  • בדקו אילו סוגי טיפולים נוספים אתם יכולים לעשות ובחרו את המועדף עליכם.
  • בדקו האם המחיר כולל גם שימוש במתקני הספא האחרים באופן חופשי ולכמה זמן.
  • אם אתם מחפשים שירותים נוספים כמו ארוחה או משהו אחר בדקו אם זה אפשרי.
  • לא כל מכון ספא מארגן אירועים או מאשר הוספה של בלונים ותפאורה במקום ולכן אם זו מטרת העיסוי שלכם בדקו שזה אפשרי.

 

סרטון על עיסוי שוודי