עיסוי מקצועי

עיסוי יכול להיות דבר מפנק במיוחד ויכול להיות גם דרך טיפול נהדרת להפחתת לחצים, מתחים ושחרור השרירים. עיסוי מקצועי נעשה בראש ובראשונה על ידי מעשה מקצועי. הוא יעשה עבור מי הצריך טיפול רפואי בדרך כלל, שיקום מפציעה או למי שרוצה לנצל את יום הכיף שלו בספא לחידוש אנרגיות אמיתי ולא רק לשעה של כיף בזמן העיסוי. לצערנו ישנם מתחמי ספא המתייחסים לעיסוי רק כמשהו כיפי, כאשר יש לו סגולות כל כך הרבה יותר עמוקות מכך. אם יצאתם מעיסוי ולא הרגשתם שיפור במצב הפיזי והנפשי שלכם, הרי שהוא לא נעשה בצורה מקצועית אלא רק כדי לגרום לכם ליהנות (או גרוע מכך שהוא לא נעשה אפילו באהבה אלא רק מתוך לסיים עם זה מהר ולהרוויח את הכסף שלכם).

עיסוי מקצועי למטרות טיפול:

עיסוי מקצועי הוא קודם כל למטרות טיפוליות. יש לא מעט מקרים שעיסוי יכול לעזור בהם כמו צלוליטיס למשל, אך לא נייחס למקרים חריגים חשיבות אלא ליתרונות המרכזיים יותר של העיסוי. עיסוי מקצועי עוזר להזרים דם וחמצן טוב יותר ברחבי הגוף, כולל אזורים שונים שבדרך כלל פחות נהנים מזרימת דם חדש ועל כן פעולה זו משפרת את פעילות המערכות השונות בגוף מה שתורם לחיזוק המערכת החיסונית, הקלה בכאבי ראש, הקלה בכאבים פיזיים ועוד. עיסוי ידוע כמפחית לחצים, משפר את האנרגיות החיוביות שלנו, מנקה רעלים וכמובן גם תורם לשחרור מואץ יותר של השרירים התפוסים בגוף. לבסוף הוא גם עוזר לספוג ויטמינים ורכיבים חיוניים אחרים טוב יותר.

עיסוי מקצועי לספורטאים:

אם יצא לכם לראות אולימפיאדה או אפילו משחקי כדורסל, אתם יכולים לראות מעסים שעובדים עם הספורטאים לפני, במהלך ואחרי תחרויות, משחקים ואימונים. לאורך דורות עיסוי מקצועי שימש כדי לאושש במהירות את הספורטאים לאחר פעילות גופנית מאומצת וזאת לא רק כדי שהם יוכלו לתפקד טוב יותר אלא גם להפחית את הסיכון שלהם לפציעות חמורות שעשויות לפגוע בהם ובקריירה שלהם. עיסויים שיכולים להתאים לספורטאים הם: עיסוי שוודי, עיסוי רקמות עמוק ועיסויים משולבים.

החשיבות של הצוות המקצועי:

עיסוי מקצועי נקרא כך משום שיש לו השלכות רבות על גוף האדם מבחינה פיזית וכמובן גם על הצד הרוחני. למטפלים יש חלק מרכזי בהצלחת הטיפול כמובן. יש ללחוץ על המקומות הנכונים, לבצע את תנועות הלישה בצורה הנכונה, להזרים את הדם בכיוון הנכון, להכיר את גוף האדם היטב ולדעת כיצד כל פעולה יכולה להשפיע עליו. כמו כן יש צורך להיות רגישים לצרכים מיוחדים של לקוחות כמו לקוחות עם פריקת כתף למשל שלא יכול לבצע מתיחות מסוימות, לקוחות עם לחץ דם גבוה ועוד. ודאו כי בספא שאתם הולכים אליו המטפלים הנם בעלי הכשרה מקצועית.

אירועי חברה כדרך לשיפור שביעות רצון העובדים והעלאת התפוקה בעסק:

עיסוי מקצועי יכול להיות ליחידים, זוגות ויכול להתאים גם לקבוצות. כמות המטפלים/הטיפולים מותאמת לכמות האורחים ולכן גם חברות אוהבות לקחת את העובדים שלהם ליום ספא מפנק. המתחם כולל אטרקציות נוספות מלבד העיסויים ועל כן במשך כמה שעות ניתן להעניק לכל אחד מהעובדים חוויה הכוללת עיסוי מפנק, סאונה, ג'קוזי, בריכה, מתחם מנוחה ועוד. מדוע עיסוי מקצועי חשוב? עיסוי מקצועי משלב בין כסף לבין הענקת ערך אמיתי למטופל. לא משנה באיזה תחום העסק שלכם פועל או העובדים שלכם עוסקים בו בתוך החברה – שיפור המצב הגופני והנפשי של העובדים שלכם יתרום לתפוקה טובה יותר שלהם בעבודה, למצב רוח מרומם בזמן העבודה ובחייהם האישיים והם כמובן גם יהיו שבעי רצון מהעבודה שלהם וירצו לשמור עליה כדי להרוויח עוד ימי כיף כאלה בעתיד.

 

סרטון על עיסוי מקצועי