עיסוי רפואי

לאורך ההיסטוריה נוצרו מאות סוגים של עיסויים ברחבי העולם. טכניקת העיסוי והמטרות של כל עיסוי שונות בהתאם למקורות אותם עיסויים, לתרבויות השונות, לצרכים השונות ולאותה נקודת זמן בהיסטוריה. עיסוי רפואי הנו בעל סגולות רפואיות רבות לגוף ולנפש של האדם. העיסוי משמש אותנו להפחתת לחצים, הפחתת כאבים, טיפול בפציעות, לאושש את הגוף וכמובן להפחית סיכון של מחלות על ידי שיפור התפקוד של מערכות הגוף שלנו. ישנם עיסויים הדוגלים בלחיצות על נקודות אנרגיה בכפות הרגליים למשל, המשפיעות על כל המערכות שלנו בגוף.

הרפואה האלטרנטיבית בעולם המודרני:

בכל עשור בדרך כלל אנו עדים למהפכה בתחום כלשהו בחיינו. החל מתרופות, תעופה וחלל, תחבורה, טכנולוגיה, אינטרנט, סמארטפונים ועד לתחום מהפיכת איכות החיים. במסגרת תחום זה בני אדם רוצים להיראות צעירים יותר, להרגיש צעירים יותר, להיות בריאים יותר לאורך שנים רבות יותר ולחיות יותר שנים כמובן. המחיר שאנשים משלמים הוא לרוב בכסף וזמן אולם כך יכולים להכניס יותר איכות לחייהם, ליהנות מיותר מחמאות, אנרגיות וכל דבר שהם רוצים לעשות לאורך זמן. את המפכה הזו אנו מרגישים בשוק אדיר של תוספי תזונה ודיאטות, באופניים ירוקים, באנשים שעושים ספורט בכל פינה, במתקני כושר הנמצאים בכמה מקומות בכל עיר, בהגדלת המודעות למחזור ותרומה לסביבה וכמובן גם בהתפתחות המטאורית של הרפואה האלטרנטיבית וכמות האנשים שסוף סוף מאמינים בה.

איך עיסוי רפואי יכול לעזור לגוף שלנו?

  • ניקוי רעלים – עיסוי מסייע לנו לנקות את הרעלים בגוף שלנו על ידי תהליך זרימת נוזל הלימפה בגופנו המגורה על ידי העיסוי וגורם לשריפת הרעלים הללו ויציאתם מהגוף.
  • עיסוי רפואי משחרר את הנפש שלנו מלחצים ועומסים מיותרים. הלחצים עשויים לגרום גם לשרירים תפוסים ובעיות בתפקוד.
  • זרימת הדם – מסאז' הנעשה בצורה נכונה ובתנועות הנכונות מסייע בשיפור זרימת הדם והחמצן בגוף, מה שעוזר לייעל את תפקודן של כלל מערכות הגוף שלנו ועל כן מסייע בהפחתת כאבי ראש, כאבים במקומות שונים בגוף וכן להרבה דברים אחרים.
  • עיסוי יכול לשחרר שרירים מכווצים או תפוסים ולאושש את הגוף מהר יותר. מתאים כמו כפפה לספורטאים או אנשים המתאמנים מספר פעמים בשבוע.

סוגי עיסויים שיכולים להתאים למטרות רפואיות:

יש מאות סוגי עיסויים, עשרות מתוכם נפוצים יותר בישראל ועושים בהם שימוש וכמה בודדים שהם באמת הפופולריים ביותר שיכולים בוודאות לסייע לכם בעניינים רפואיים לגוף ולנפש. העיסוי השוודי הקלאסי למשל יכול לסייע, עיסוי רקמות עמוק העוזר לשחרור מואץ של השרירים התפוסים, עיסוי תאילנדי ועוד.

עיסוי רפואי לספורטאים:

ספורטאים הנם אנשים העוסקים בספורט לפרנסתם. ספורטאי יכול להיות: כדורגלן, כדורסלן, טניסאי, מרים משקולות, מתאבק או בקיצור – כל אדם העוסק בספורט במשרה מלאה, מתאמן ומתפרנס מעיסוקו בענף ספורט מסוים. ספורטאים נתונים ללחץ פיזי ונפשי הן מבחינת האימונים והן מבחינת הציפיות שלהם ושל המאמנים שלהם במסגרת משחקים ותחרויות. על כן, עיסוי רפואי הוא חלק חשוב מתהליך ההתאוששות של הספורטאים במהלך השבוע לפני ואחרי תחרויות ולעתים גם בין האימונים בהתאם לרמת העצימות של אימוני הספורטאי. העיסויים עוזרים לאושש מהר את השרירים, לשחרר שרירים תפוסים ולהפחית סיכון לפציעות עתידיות.

טיפול בפציעה באמצעות עיסוי רפואי:

גם ספורטאים וגם אנשים אחרים עשויים להיפצע חס וחלילה: בכתפיים, בידיים, ברגלים, בגב וכו'. פציעות יבשות הן פציעות הנגרמות לרוב כתוצאה מעומס, שבר מאמץ או חבלה כזו או אחרת. באמצעות עיסוי מקצועי ניתן לעזור לאותו אדם להקל על הכאבים, לשפר את זרימת הדם בגוף ולסייע לגוף להתאושש מהר יותר ולחזור לפעילות השוטפת במהירות.

 

סרטון על עיסוי רפואי