עיסוי לספורטאים

ספורטאים חשופים ללחץ פיזי גדול יותר מאדם ממוצע. אימונים, משחקים, תחרויות ועומס רב מופעל על השרירים ואיברים הגוף עד כדי כך שאם הם לא ישמרו ויתחזקו את הגוף היטב הם עשויים להיפצע בצורה חמורה שתפגע להם בקריירה או באימוני הכושר שלהם לאורך זמן רב. עיסוי ספורטאים יכול לסייע לאושש את הגוף יותר מהר, להזרים דף למקומות הנכונים, לשחרר שרירים מכווצים, לסייע בהפחתת העומס על הגוף והשרירים ולהפחית את הסיכון לפציעות. זאת ועוד שיש לו גם יתרונות רבים אחרים המסייעים לספורטאי להירגע ולהפיג מתחים. לכן ספורטאים רבים נהנים מעיסוי מסוג זה לפני וגם אחרי משחקים/תחרויות.

מדוע ספורטאים צריכים עיסוי לעתים קרובות?

ראשית, עיסוי ספורטאים מתאים גם לספורטאים שאינם מקצוענים. כלומר לא בהכרח שחקני כדורגל, כדורסל, טניס וכד', אלא גם אנשים המתאמנים בחדר הכושר מספר פעמים בשבוע ובעצימות גבוהה. זה טוב להעלות את העומס אחת לתקופה כדי לאפשר לגוף להתחזק יותר, להתפתח ולהגדיל את הסיבולת שלו, אולם במידה וזה נעשה במהירות יתר על המידה ו/או בעצימות גבוהה ממה שהגוף יכול לסבול זה עשוי לגרום לפציעה ולכן זה מסוכן. מלבד הצורך בלהתאמן נכון הרי שגם חשוב לשמור על הגוף על ידי עיסוי ספורטאים אחת לשבוע/שבועיים, תלוי בעצימות, בסוג הספורט שאתם עושים וברמת העומס כמובן.

סוגי עיסוי המתאימים לספורטאים:

עיסוי ספורטאים ששם דגש על שחרור שרירים תפוסים, שרירים מכווצים ודוגל בשיפור מחזוריות הדם בגוף – הנו עיסוי מאסיבי וחזק יותר. לכן העיסויים הנעשים בשמנים מיוחדים או בתנועות ליטוף פשוטות אינן מספיקים במקרה הזה והם לצורך הנאה והרגעה בלבד. עיסויים כמו עיסוי רקמות עמוק, עיסוי תאילנדי או מסאג' שוודי עשויים לעשות את העבודה במקרה של ספורטאים ודוגלים בתנועות לישה חזקות יותר בדרך כלל, לחיצות בנקודות שונות בגב שלנו לשחרור לחצים ועומסים ועוד.

עיסוי ספורטאים – זהירות – פציעה בדרך!

רבים עשויים לקרוא מאמר זה ולומר לעצמם "איזה שטויות אני מתאמן שנים ולא נפצעתי". אם כן חשוב להבין כמה דברים: ראשית, ככל שתתבגרו כך הסיכוי לפציעה ילך ויגדל. דבר שני, ייתכן ולא התאמנתם בעומס כזה גדול אשר גורר אתכם לפציעה, אך גם אינו גורר אתכם להישגים הפיזיים שציפיתם להם. מידת האימונים והספורט שאתם עושים תלויה גם במקצוע שלכם. קשת אינו מתאמן בצורה פיזית כמו טניסאי למשל וטניסאי אינו עושה אותו סוג ספורט כמו מרים משקולות. לכל ספורטאי או אדם שעושה ספורט יש סוג אימונים שונה, שרירים אחרים שמתאמצים ורמת עצימות שונה. כדאי להתאמן עם מאמן אישי בנוגע לרמת העצימות שלכם. לעתים אימונים נכונים וימי מנוחה בין לבין עשויים להספיק, אולם בכל מקרה ובכל עצימות – עיסוי ספורטאים מפחית את הסיכון לפציעות ועוזר לאושש את הגוף מהר יותר.

בחירת ספא מומלץ:

כעת תצטרכו לבחור את סוג מכון הספא המומלץ ללכת אליו, לעשות מנוי ולהגיע לטיפולים במועדים שאתם קובעים בהתאם לתדירות הטיפולים שלהם אתם זקוקים. מומלץ לבחון את חוות הדעת של לקוחות החברה באמצעות הרשתות החברתיות, אתר העסק, לקרוא פידבקים ותגובות באינדקס העסקים של גוגל ועוד. לאחר מכן כדאי לבדוק אילו עיסויים לספורטאים הם מספקים ובאיזו תדירות, כיצד זה עובד וכמה זה עולה. אם כל התנאים נוחים וטובים לכם הרי שכל מה שאתם צריכים זה להגיע אל הספא ולהתרשם במקום. מומלץ להשתתף בעיסוי ראשון בתשלום ורק אחר כך להחליט לגבי הספא. לפרטים נוספים וקביעת פגישה ראשונית מומלץ להתקשר אלינו ונשמח לתאם אתכם ולתת לכם את ההצעה הטובה ביותר עבורכם.

 

סרטון על עיסוי לספורטאים