עיסוי שוודי הוליסטי

בישראל ישנם בין עשרות למאות מכוני ספא, חלקם יותר מקצועיים, חלקם פחות ואליהם מצטרפים עוד מכונים פרטיים של מטפלים הוליסטיים עצמאיים המספקים עיסוי שוודי הוליסטי כאחד מהטיפולים שלהם. עיסוי שוודי הוא העיסוי הקלאסי והמוכר ביותר מבין סוגי העיסויים והוא קיים כמעט בכל מתחמי הספא בישראל ובעולם. הוא פופולרי מאוד בקרב המטופלים בעיקר בשל סגולותיו המיידיות והיכולת שלו לשפר באופן ניכר את חיי המטופל פיזית ונפשית.

עיקרון העיסוי השוודי והחיבור ההוליסטי:

מרבית העיסויים לכל סוגיהם דוגלים בשפשוף ועיסוי של אזור כואב ועל ידי כך משתחררים בגוף שלנו אנדרופינים וכימיקלים נוספים המסייעים לנו לשיפור מחזוריות הדם בגוף. על ידי שיפור מחזוריות הדם ועיסוי של האזורים הכואבים תוך שימת דגש על השרירים, הגידים והרצועות בגוף שלנו, העיסוי השוודי משפר את מצבנו הפיזי והנפשי, מרגיע את המטופל ועוזר בהפחתת הכאבים וריפוי הגוף. החיבור ההוליסטי לעיסוי השוודי הוא ביצוע העיסוי וטכניקת העיסוי בטיפול מתוך מחשבה לתרום פיזית ונפשית למטופל כשם שמדובר ביחידה אורגנית אחת. הגוף והנפש קשורים זה בזה ואילו עיסוי הוליסטי מסוג זה יכול להשפיע על שניהם בבת אחת.

יתרונות העיסוי השוודי הוליסטי:

  • ידוע כמסייע להפחתת כאבי ראש.
  • מסייע בטיפול בשרירים כואבים או מעוותים.
  • משחרר שרירים נוקשים, תפוסים או מכווצים.
  • מסייע בשיפור זרימת הדם בגוף.
  • מסייע למערכת העיכול ולפעילות סדירה שלה.
  • מסייע בניקוי רעלים מהגוף.
  • מסייע בהפחתת לחצים ועומסים נפשיים.
  • מסייע נגד תחושות עייפות או נדודי שינה.
  • מסייע נגד דיכאון.
  • ועוד…

עיסוי הוליסטי לספורטאים אך לא רק:

אנשים העוסקים בפעילות מואצת של גופם, כמו ספורטאים למשל נעזרים לעתים קרובות יותר בעיסוי שוודי הוליסטי ולא מחכים לטיפול כזה יותר מדי זמן. הוא משמש כחלק מהתחזוקה השוטפת הנדרשת לגוף שלהם כדי לעמוד בעומסים, לשפר ביצועים, להגיע בצורה מיטיבה מבחינה פיזית למשחקים ותחרויות וכן מפחית את הסיכון לפציעות. גוף מותש או עמוס שממשיכים לאמץ אותו עשוי לגרום לפציעות שונות שאם תתעלמו גם מהן עשוי להיגרם נזק אפילו גדול יותר. על מנת להקל על הגוף את ההתאוששות מהאימונים המאומצים או מהעבודה הפיזית המאומצת נעזרים בשירותי עיסוי שוודי הוליסטי. עיסוי זה נהדר לא רק עבור ספורטאים אלא גם עבור רקדנים, שחקנים ואנשים אחרים שהגוף הוא עיקר הפעילות היומית שלהם.

כיצד מתבצע העיסוי שוודי הוליסטי?

המטופל ישכב על מיטת הטיפול, ללא בגדי חלק עליון ועם סדין המכסה את גופו. המטפל ייכנס לחדר ויחל בתנועות עיסוי המיועדות לחמם מעט את הגוף והשרירים. לאחר מכן יחשוף המטפל את גב המטופל ויתחיל מחלק זה ככל הנראה (לעתים מתחילים מהרגליים). במהלך הטיפול ייעשה שימוש בשמנים מיוחדים המסייעים לשיפור תנועות העיסוי, לזרימה שוטפת שלו ולעתים גם נעשה שימוש בשמנים אתריים בעלי סגולות שונות המיועדות להעשיר את הטיפול.

היכן ניתן ליהנות מעיסוי שוודי הוליסטי מקצועי?

עיסוי שוודי הוליסטי נפוץ בהרבה מאוד מתחמי ספא בישראל וכמובן גם במתחם הספא שלנו. ישנם גם מעסים פרטיים או מטפלים הוליסטיים המספקים שירות זה. כדאי לקרוא תגובות באינטרנט לגבי המלצות על המקום/המטפל אליו אתם הולכים, ללמוד עוד אודות הקליניקה/המתחם וכו'. במהלך טיפול במתחם ספא מקצועי תוכלו להיות בטוחים שאנשי מקצוע מוסמכים שעברו הכשרה מקצועית הם המטפלי בכם וכי כל טיפול יסייע לכם לשיפור המצב הגופני, להתאוששות מהירה וכמובן לשיפור מצב הרוח והאנרגיות בנפש שלכם. עיסוי זה נהדר גם עבור אנשים פרטיים המעוניינים לרומם את הגוף והנפש אחת לתקופה וכמובן גם לספורטאים או אנשים המאמצים את גופם מדי יום.

 

סרטון על עיסוי שוודי הוליסטי