עיסוי רקמות עמוק

ישנם עשרות טכניקות של עיסויים המוכרים בישראל ובין הטכניקות המוכרות ביותר היא טכניקת עיסוי רקמות עמוק. סוג זה של עיסוי דוגל בשחרור השרירים ושיפור התפקוד הפיזי ומסייע בעיקר לספורטאים, אנשים שעוסקים בספורט מספר פעמים בשבוע או אנשים העובדים בעבודה גופנית מאומצת רוב ימות השבוע. עיסוי זה נפוץ מאוד במתחמי ספא בכל רחבי הארץ וכן גם באלה המיועדים לתת מענה לעיסויים וימי כיף ולא בהכרח קושרים את עצמם לטיפולים ורפואה אלטרנטיבית ברמת המיתוג.

מתי נצטרך דווקא עיסוי רקמות עמוק?

  • אנשים עם בעיות גב – למי שיש בעיות גב מבין שכאבי גב זה דבר שיכול לגמור אותך הן מבחינה פיזית והן נפשית. בעיות בגב מקשות עלינו לעמוד, ללכת ולבצע את הפעולות הפשוטות היומיומיות שאנו צריכים לבצע. עיסוי רקמות עמוק יעזור להפחתת הכאבים בגב וריפוי מואץ של כאבים אלו.
  • ספורטאים מקצוענים – אם אתם עוסקים בספורט באופן מקצועני אתם גם ודאי מתאמנים ברמת עצימות גבוהה, שהולכת ועולה עם הזמן, ועוד משלבים משחקים או תחרויות מספר פעמים במהלך החודש. עיסוי רקמות עמוק הנו משמעותי לצורך ההתאוששות של הגוף וכן להפחתת הסיכון לפציעות.
  • אנשים שעושים ספורט מספר פעמים בשבוע – אנשים אלה גם כן נתונים ללחץ פיזי כבד ועל כן החשיבות לשמור על הגוף ולהפחית את הסיכון לפציעות. בעוד ספורטאים עסוקים יותר בתחזוקת הגוף ושיפור ביצועים הרי שאנשים ממוצעים מודעים פחות לנושא התחזוקה של הגוף.
  • אנשים שעובדים בעבודה פיזית – גם כן יכולים ליפול קורבן לעומס יתר, לחצים נפשיים ושרירים תפוסים.
  • אנשים שרוצים אחת לכמה זמן לשחרר את הגוף – אם אתם מרגישים שהרבה זמן עבר מאז העיסוי האחרון שעשיתם ושאתם ממש זקוקים לעיסוי כדי לשחרר את הגוף וליהנות מאנרגיות חיוביות יותר – זה הזמן שלכם לעשות עיסוי.

כיצד עובד תהליך הטיפול עיסוי רקמות עמוק?

עיסוי רקמות עמוק הוא כמו כל עיסוי אחר מבחינת ההכנות לעיסוי ואופן הטיפול עצמו, אורך הטיפול, המיטה עליה אתם שוכבים, הבגדים שאתם לובשים ועוד. מה שמשתנה היא כמובן טכניקת העיסוי שכן עיסוי זה הנו חזק ואגרסיבי יותר בדרך כלל מהעיסוי הקלאסי המוכר או מעיסויים אחרים עדינים יותר. זאת משום שבאמצעות תנועות העיסוי והלישה של הגוף משלבים גם מתיחות ולחיצות במקומות שונים והכול מתבצע על רקמות השרירים ומתוך מטרה ברורה לשחרר את השרירים והגוף, להפחית כאבים ולשפר את זרימת הדם בגוף.

עיסוי רקמות עמוק- טיפול חשוב לספורטאים:

למי שעוסק בספורט במשרה מלאה יש מספר אימונים מאומצים במהלך השבוע. המטרה של האימונים היא לשפר את היכולות הגופניות והמקצועניות של אותו ספורטאי ועל כן רמת העצימות עוד עשויה לעלות לאורך הזמן בהתאם לשיפור אותם יכולות וביצועים. העצימות הגבוהה של האימונים, לצד תחרויות, משחקים ופעילויות תחרותיות שונות של אותו ספורטאי גורמת לו להידרש בתחזוקה שוטפת של הגוף ברמה הגבוהה ביותר כדי להפחית את הסיכון לפציעות שנגרמות כתוצאה מעומס. פציעות אלה עשויות לגרום לפציעות גדולות יותר אם הגוף לא מתאושש בזמן ועל כן אתם מסתכנים אפילו יותר בכך שאתם מזניחים את הגוף שלכם. עיסוי רקמות עמוק מומלץ מאוד בקרב ספורטאים ואנשים שעוסקים בספורט מספר פעמים בשבוע ועדיין חשוב להם לשמור על הגוף ולהפחית סיכון לפציעות.

כך תבחרו מתחם ספא מומלץ המתאים עבורכם:

ספא מומלץ צריך לכלול מספר סוגי עיסויים מתאימים לשימוש, כמו גם עיסוי רקמות עמוק שנחשב לעיסוי פופולרי בישראל. כדאי לכם לברר מול הספא שלכם שיש להם דילים מיוחדים לספורטאים או מטופלים קבועים המגיעים לעתים קרובות לטיפול. כמו כן כדאי לקרוא המלצות ותגובות באינטרנט על המקום ולברר מה עוד הוא כולל על מנת ליהנות מיום מנוחה לגוף ולנפש ולא רק מהעיסוי עצמו.

 

סירטון על עיסוי רקמות עמוק