עיסוי קלאסי

עיסויים הם דרך נפלאה לעזור לגוף ולנפש שלנו להירגע, לשחרר מתחים ולחצים שונים, לשמור על מערכות גוף תקינות ולהפחית את הסיכון לפציעות. עיסוי קלאסי הוא העיסוי הפופולרי והמוכר ביותר ויש אותו בכל מכון ספא בארץ. עיסוי זה נקרא גם עיסוי שוודי אם תרצו וקיים כבר אלפי שנים, כאשר למעשה שודרג לאורך ההיסטוריה עד לטכניקות העיסוי המוכרות לכם היום. העיסוי הקלאסי דוגל בתנועות לישה, ליטופים וטפיחות קלות שמטרתן לשפר את זרימת הדם והחמצן בגוף, להפחית לחצים ועומסים, לשחרר מתחים, להפחית כאבים ולרומם את הגוף והנפש.

סגולות הריפוי של העיסוי הקלאסי:

  • שיפור זרימת הדם בגוף – הדם שלנו אחראי להעביר חמצן וכימיקלים נוספים החשובים לתפקוד של מערכות הגוף. על כן, שיפור זרימת הדם בגוף וכן הגעה של הדם לאזורים שבהם הדם מגיע באיטיות יותר, עוזרת לשיפור התפקוד של מערכות הגוף מה שתורם לבריאות שלנו מכל הבחינות.
  • הפחתת כאבים – עיסויים ידועים כמפחיתי כאבים, בין אם כאבים פיזיים ובין אם כאבי ראש.
  • שחרור שרירים מכווצים/תפוסים – בין אם אתם ספורטאים או סתם מתאמצים יתר על המידה ביום יום שלכם, אתם עשויים לסבול משריר תפוס/מכווץ שעשוי להגביל את התנועה והפעילות שלכם. כמו כן אימוץ נוסף שלו עלול לגרור פציעה חמורה שתשבית אתכם. על כן עיסוי קלאסי יכול לעזור לשחרר את השרירים.
  • ניקוי רעלים – מסאז' עוזר להפעיל כימיקלים שונים בגוף ולעורר את הגוף. הפעולות הללו הנעשות בגוף במהלך העיסוי עוזרות לניקוי הרעלים בגוף ושחרורם מהגוף שלנו.
  • טיפול בפציעות – אנשים רבים הסובלים מפציעות וחבלות משתמשים בעיסויים כדרך טיפול יעילה במיוחד להקלה על הכאבים וכן להתאוששות מהירה יותר של הגוף.
  • עוזר לספוג רכיבים חשובים טוב יותר – העיסוי הקלאסי עוזר לנו לספוג ויטמינים ומינרלים שאנו אוכלים במזונות שלנו בצורה טובה יותר שכן קצב חילוף החומרים משתפר ומערכות הגוף עובדות טוב יותר.
  • משפר את מצב הרוח – עיסוי ידוע גם כשמשפר משמעותית את מצב הרוח ותורם לזרימת אנרגיות חיוביות אצל המטופל.

מתי נרצה או נצטרך לעשות עיסוי קלאסי?

אם אתם מתכוונים לעשות עיסוי קלאסי בשביל הכיף תוכלו כמובן לעשות אותו בכל עת שתרצו כיוון שהוא גם ככה לא יהיה בכמות מוגזמת. כל דבר צריך לעשות במידה ובהתאם לגוף שלכם ולפעילות שלכם. אם אתם ספורטאים למשל המתאמנים מדי יום בצורה מאומצת ומשתתפים במשחקים/תחרויות פעם בשבוע לפחות, הרי שתצטרכו עיסוי קלאסי אפילו מספר פעמים בחודש על מנת לאושש מהר את הגוף ולעור לעצמכם לעמוד בעומס של האימונים והתחרויות.

כיצד נעשה העיסוי הקלאסי?

העיסוי הקלאסי דוגל בתנועות לישה במרבית העיסוי. ניתן לבצע את העיסוי על כל חלקי הגוף, כאשר רוב המעסים, במידה והמטופל לא מבקש אחרת, יעשו את העיסוי ברובו על גב המטופל עם מעט זמן המוקדש לכתפיים, חלק מהזמן מוקדש לרגליים ואפילו לכפות הרגליים וחלק מהזמן מוקדש לראש המטופל בדרך כלל בסוף הטיפול. במידה ואתם רוצים שהמעסה יתמקד יותר באזור מסוים אשר כואב או תפוס לכם תוכלו לבקש זאת במעמד הטיפול.

יום טיפולים מפנק בספא מומלץ:

העיסוי הקלאסי יכולה להיות אטרקציה בפני עצמה ויכול להיות גם חלק מיום כיף או יום טיפולים מפנק בספא מומלץ. מתחם ספא איכותי בדרך כלל כולל גם ג'קוזי/בריכה, סאונה רטובה ויבשה, מתחם מנוחה, מתחם שיזוף, מקלחות מפנקות ולעתים גם דברים נוספים כמו חמאם טורקי, חדר אוכל או ארוחה במקום, מתחמי טיפול קוסמטיים ועוד. לפרטים נוספים ובירור לגבי יום ספא מומלץ אנא צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם שירות.

 

סרטון על עיסוי קלאסי